Botoks Kırışıklık Tedavisinde Çok Etkilidir

botoks

Botoks yüzdeki kırışıklıkların tedavisinde bazı estetik ameliyetlara alternatif olacak, son derece kontrollü, güvenilir, yan etki riski çok az olan başarılı bir medikal kozmetik uygulamadır. Özellikle alın, kaş arası ve göz kenarları (kaz ayakları) bölgelerindeki yüz kasları hareketleri sonucu oluşan kırışıklıkların tedavisinde çok etkilidir.

Botoks, sadece enjekte edildiği bölgede kasların sinir uçlarından uyarı almasını engelleyerek 3-6 ay arasında kas hareketlerini kısıtlar, böylece bu bölgelerdeki kırışıklıkları ortadan kaldırır. Botox yapılmış alın ve göz çevresi daha düz, kırışıksız görünür. Yüz daha genç ve huzurlu bir ifade alır. İşlem yapıldıktan yaklaşık 3-4 ay sonra etkisi azalmaya başlar ve 6 ay içinde kaslar eski haline döner.

Botoks Antibiyotiklerle Aynı Yntem Kullanılarak Üretilir.

 

Botoks ilacı Clostridium botulinum adlı bakteriden pek çok antibiyotikle aynı yöntem kullanılarak elde edilmektedir. Yılan zehiri olduğuna dağir söylentiler tamamen asılsızdır. Bu madde uzun yıllar kas hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır. Allergan firmasının Botox marka ve Ipsen firmasının DYSPORT marka ilaçları alın, kaş arası ve göz çevresindeki kırışıkların giderilmesi konusunda FDA onayı almıştır.

botokssBotoks İşlemi İle Daha Genç ve Huzurlu Yüz İfadesi Sağlanır

 

Yüz mimiklerinin ne kadar kısıtlanacağı verilen doza ve enjeksiyon yapılan noktalara bağlıdır. Botox ile kırışıklıkların giderilmesi yanı sıra kaşların bir miktar kaldırılması, yüz ifadesinin bir miktar değiştirilmesi mümkündür.

İşinin ehli bir hekim tarafından kişiye özel ustaca uygulandığında yan etki riski çok düşüktür. İşlemin ustaca yapılması halinde botoks işlemi ile daha genç ve huzurlu aynı zamanda son derece doğal bir yüz ifadesi sağlanır. İnsanları maske yüzlü yaptığı doğru değildir. Bilinçsiz çalışılması, uygun olmayan maddeler kullanılması veya aşırı miktarda madde enjekte edilmesi halinde böyle bir etki görülebilir.

 

Botoks Fiyatları Doktorun Sanatı ve Kullanılan İlaca Göre Belirlenir

 

Botox işleminin başarılı olması için mutlaka onaylı maddeler kullanılmalıdır. FDA onayı olmayan dünyanın çeşitli yerlerinden gelen aşırı derecede ucuz fiyatlı maddeler pazarda bulunmaktadır.

 

İlacın kalitesi yanısıra doktorun sanatı da fiyatı belirleyici etkendir. Sıradan bir aşı enjeksiyonu ile karıştırılmamalıdır. Farklı kişilere aynı tuval, fırça ve boyaları verseniz de aynı kalitede resim çıkmayacağı şüphesizdir. Detaylı yüz anatomisi bilgisi yanı sıra tecrübe ve eğitim çok önemlidir. Tecrübeli pek çok hekimin yıllar içinde katıldığı seminerlerden de aldığı bilgilerle kendine özgü tarzları ve yöntemleri oluşmaktadır. Her bir enjeksiyon noktası ve noktaya enjekte edilecek ilaç miktarı kişiye özel bilinçli bir şekilde belirlenmelidir.

 

Botoks Sık Sorulan Sorular

 

  • İşlem ne kadar sürer? Anestezi bekleme süresi ile birlikte 60 – 90 dakika
  • Ağrılımıdır?                         Topikal anestezi sonrası rahatlıkla tolere edilebilir
  • Botox yılan zehirimidir Hayır. Clostridium botilinum bakterisinden elde edilir
  • Botoks felç yaparmı? Hayır. Sadece hareketi kıstlar. Hisler aynen kalır
  • Hacim kazandırmı? Hayır. Hacmi dolgu, dudak dolgusu işlemleri kazandırır
  • Yüz ifadesi kaybolurmu? Bilinçli uygulandığında doğal, genç, huzurlu ifade sağlar
  • Nerede Yapılabilir? Sadece sağlık kuruluşlarında, doktor tarafından

(Aynen lazer epilasyon, dudak dolgusu gibi işlemlerde olduğu gibi)

 

 

You may also like