Filo Takip İle Daha Karlı İşlere İmza Atın

car-42552_1280

Filo Takip sistemleri dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yüksek talep görmektedir. Özellikle büyük firmalar geniş filolarının takibi ve denetimi için bu sistemleri kullanmaktadırlar.

Firmaya ait araçlara monte edilen cihazlar yardımıyla GPS uydularından alınan bilgiler sisteme aktarılır. Sistem firmanın izin verdiği, yetkilendirdiği kullanıcıların erişebildiği programdan takip edilebilir. Yetkili kişiler tarafından tüm ekip itina ile incelenebilir, bu sistemler özellikle anlık sipariş alıp satış yapan firmalar tarafından sıklıkla tercih edilir. Gidilmesi gereken noktalar sistemdeki haritalar yardımıyla o noktaya en yakın araca yönlendirilir.

Bu yakıt ve zaman tasarrufunu maksimum seviyede tutulmasını sağlar ve şirkete karlılık getirir. Bu sistemin kullanılmadığı ve aynı şartlarda çalışan bir firmada sipariş geldiğinde o noktaya en yakın kişiyi tespit etmek için bir çaba sarf edilir ekstra olarak daha yakın bir araç varken daha uzak bir aracın boşuna km yapmasına neden olunabilir. Buda firma için hem zaman hem de maddi kayba yol açar.

Filo takip sisteminin faydalarını sıralayacak olursak;

  • Anlık olarak araçların konumları tespit edilebilir.
  • Araçların ortalama kaç km hız ile gittiği öğrenilebilir.
  • Günlük kat edilen yolun kaç km olduğu tespit edilebilir.
  • Uzaktan aracın kontrolü yapılabilir.
  • Araç içinde sürücü ile merkez arasında mesajlaşma sistemi ile haberleşme sağlanabilir.
  • Acil butonlar yardımıyla tehlike anında sisteme haber gönderilebilir.
  • Araçların günlük, aylık ne kadar süre aktif olarak çalıştıkları kontrol edilebilir.

Bu sistemin sunduğu faydalar sonucunda personeller tarafından yapılan trafik ihlalleri, çalışma saatlerinde yapılan uzun molalar, istenilmeyen ve gerekli olmayan noktalarda duruşlar kolaylıkla tespit edilebilir. Buna bağlı olarak personellin performansı doğrudan belirlenebilir.

eco-temel-paketPerformans raporlamalarında ofis dışı çalışanların takibi bu sistemle rahatlıkla yapılabilir. İş disiplini sağlanabilmesi açısından personelin takip edildiğini bilmesi önemlidir. Saha çalışmalarında müşteri ziyaretleri dışında uğranılan noktaların belirlenmesi, belirlenen mola saatlerinden çok daha uzun molaların verilmesi ancak bu sistemler aracılığıyla takip edilebilir.

Filo Takip Sistemlerinde Deneyimli Firmaları Tercih Edin

Araç takip sistemini firmanız için kullanmaya karar verdiğinizde sektörde birçok firma olduğunu göreceksiniz. Ancak işini uzman bir şekilde yapan ve sistemleri düzenli bir şekilde çalışan markalar birkaç taneyi geçmez. Bu nedenle tercihinizi yapmadan önce titiz bir çalışma yapmalısınız. Size ihtiyacınız olan raporlamaları yapacak olan sistemi tercih etmeniz yatırımınızı size karlı bir şekilde geri döndürecektir. Firmanıza değer katmak için en uygun tercihi yapmalısınız.

 

 

You may also like