Hakkımda

1986 doğumluyum. Ailemin tek kızıyım. Onlarla birlikte uzun yıllar Ankara’da ikamet ettim. Daha sonra büyükşehir stresinden kaçmak adına kendimizi İzmir’e attık desem yanlış söylemiş olmam. Bir sahil kentinde yaşıyor olmak en büyük hayalimizdi ve biz bu hayalimizi daha da ertelemek istemedik. Sanırım bunun için gerekli olan tek şey biraz cesaret.

Ankara’da hayatın koşturması içinde günlerimiz geçerken hayata dair hiç bir şey yapamadığımızı farkettik ve kendimizi çok daha iyi hissedeceğimiz bir yere taşınma kararı aldık. Bu kararda benim Ege Üniversitesi’ni kazanmamla çok daha doğru bir hal aldı. Eğitimimi de çok sevdiğim bu şehirde tamamladım.

Herhalde İzmirli birine boş zamanlarında neler yapıyorsun diye sorulmaz. Her boş vaktimde ve kendimi her kötü hissettiğimde kendimi deniz kıyısında buluyorum. Denizi izlemenin üzerine bir terapi şekli bilmiyorum desem yeridir.

Gezmek, yeni yerler keşfetmek en çok zevk aldığım şeyler. Kışları ise havanın dışarıda dolaşmama müsaade etmediği zamanlarda kendimi son çıkan filmleri izlemek için sinemada buluyorum. Filmleri takip etme isteğim her film izlediğimde biraz daha artarak devam ediyor. Bence hayatta kendine zaman ayırmayı bilmeli insan.

Tatil 2016
Tatil 2016

İş ortamının içerisinde boğulurken bir nefes almak için kendine fırsat tanımalı, hayatın aslında ne kadar güzel ve yaşamaya değer olduğunu farketmeli. Ve bunu yapmak için geç kalmamalı.

Her gün hayatınızdan bir şeyler eksilmesine izin vermek yerine ona değerli bir şeyler katın.

 

Selamlar Pelin