TRT1 Kanalı Tanıtım Yazısı

macbook-577758_1280 (1)

Kaliteli yayınları ve en geniş banda sahip televizyon olmasının yanı sıra, Türkiye’nin televizyonu olan TRT1sunmuş olduğu çok geniş tercihlerle de her türlü izleyici için çeşitli seçenekler sunmaktadır. İzlemiş olduğunuz dizi, sinema, belgesel, çocuk programları, kadın programları kısacası bütün programlar çerçevesinde, her zaman kaliteli yayınları ekranlara taşıyan ve devletin televizyonu olan televizyon kanalının internet sitesinden de dilerseniz, canlı yayın seçeneği ile anında yayına bağlanabilirsiniz.

TRT1 Yayın Akışı Hakkında

Bütün yayın kuşaklarında sizlere her zaman kaliteli yayınlar sunmayı başaran yayınlarıyla sizlere en iyi şekilde ulaşan kanalımız, tüm izleyicileri ekran karşısında en kaliteli yapımları izlemesi için çaba harcayan çok geniş bir ekipten oluşmaktadır.

TRT1 dizilerinden olan ve sizlerin izlemekten keyif aldığınız tüm dizilerin yanı sıra, sizler için her zaman en iyi filmleri ve ev sineması özelliğindeki özel kuşağıyla sizlerle buluşmaya çalışan devletin tek kanalı olma özelliği taşıyan kanal olarak her zaman en kaliteli yapımlarla sizlerin karşısında olmaktadır.

TRT1 Özellikli Bir Kanal

Türkiye’de televizyon gelmesi ve yayına başlanmasıyla birlikte, ilk yayın hayatına başlayan ve sizlere özellikle de eskilere ajans mantığını televizyonda yaşatan TRT1, sizlere geçmişten günümüze her zaman için en kaliteli yapımları sunmayı başarmıştır. Bu yüzden de her zaman sizlerin gözdesi olmayı başarmıştır.

TRT1 Anıların Televizyonudur

TRT1 ülkemizin anılarını barındıran televizyon kanalıdır. Bu yüzden de bizler için duygusal anlamda da çok önemli bir kanaldır. Örneğin, yıl 2003, Eurovision şarkı yarışması düzenleniyor, katılımcımız ülkemizi temsil eden kişi Sertap Erener, söylediği şarkı ‘’Everywaythat I can’’. Harika bir şarkı ve sahne performansı çıkartan Sertap Erener ve ekibi için, tüm ülkelerden puan geliyor. İşte o puanların sonunda Türkiye Eurovision Şarkı Yarışmasının birincisi oluyor.

Eskiden tüm maçlar da kanalda yayınlanmaktaydı. Bu arada dünya kupası ve Avrupa kupası gibi dev kupalar da kanalda yayınlanmaktadır. Bunun için de çok fazla özelliği vardır. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi yurt dışında da çok fazla izlenen kanalın ayrıca, özelliklerinden biri de, bu konuda gurbetçiler için farklı programlar yaparak onlara ülkesinde gibi hissettirmeye gayret göstermektedir.

TRT1’i İzlemek Ülke Motifidir

Ülkenin ilk ve büyük televizyon kanalı olma özelliği taşıyan TRT1, aslen çok güzel yayınlar yapmasının yanı sıra, tüm dünyada olup biteni insanların çabuk ulaşması için çaba harcamış olan bir kanaldır. Zeki Müren’in Ankara’da vermiş olduğu konserin görüntülerinin televizyonlara yansımasını sağlayan kanal, 1969’da astronotların ilk kez Ay’a basma görüntülerini de ekranlara yansıtarak, büyük başarılara imza atmıştır.

1973 tarihinde, ilklerden birine imza atmayı başaran TRT1, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün cenazesini canlı ve naklen yayınlamıştır. 1974’de gerçekleştirilen, Kıbrıs Barış Harekatı hakkında Tüm Türkiye’nin ve ayrıca, tüm Avrupa’nın detaylar hakkında haberdar olmasını sağlayan da TRT kanalı olmuştur.

Eurovision Şarkı Yarışması da ilk kez 1975’de TRT sayesinde Türkiye tarafından bilinmiştir. 1978 yılında ise, ilk kez su altında özel kamera kullanımı ile renkli belgesel film çekilmiştir. 1979 yılında ise, ilk kez 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlenmiştir. 1984 yılında ise, tamamen renkli yayına geçilmiş bulunmaktadır. Tüm Türkiye’ye bütün ilkleri yaşatan TRT1’i siz de takip edebilirsiniz.

Özellikle gerek teknolojik anlamda gerekse yapısal anlamda son dönemlerde yapmış olduğu yatırımlarla gücünü arttırmayı başarmış ve sizlerden daha büyük talebi karşılamak için geniş ekibiyle her türlü program konusunda kaliteli sunumlarıyla kendini ispat etmeyi başarmıştır.

 

You may also like